Nakliye nedir

example graphic

Nakliye bir kolinin paketin herhangi bir eşyanın biryerden biryere taşınmasına nakliye denir.
Nakliyenin geçmişi ilk insanlara kadar dayanmaktadır tekerin icadıda bir eşyanın biryerden bir yere nakliyesi için bulunmuştur

Türkiyede nakliyenin geçmişi bugünü ve geleceğini anlatmak gerekirse ilk olarak at arabalarıyla nakliye yapılmıştır sonraları kara nakliye çok popüler hale gelmiştir kara nakliye öyle bir nakliye şeklidirki hala en çok kullanılan nakliye şeklidir şuan hava nakliyesi deniz nakliye tren nakliyesi gibi nakliye çeşitlilikleri vardır gemi nakliyesi özellikle uzak ülkelerden acelesi olmayan yük nakliyeleri için kullanılmaktadır çünkü çinden türkiyeye gelen bir gemi ortalama 1 ay yolculuk yapmaktadır bazen 2 ayı bulabilmektedir.

uçak nakliyesi pek talep edilen bir nakliye şekli değildir çünkü çok pahalıya gelmektedir nakliye nedir sorusunun cevabını umarım verebilmişizdir. Türkiyede en çok tercih edilen nakliye şekli anlattığımız gibi kara nakliyesidir birazda aşşağıda parsiyel nakliye , komple nakliye ve evden eve nakliye hakkında bilgiler verelim.

Parsiyel nakliye nedir

Parsiyel nakliye firmaların yüklerini taşıtmak için nakliye firmasına verdiği yüklere denir en az 2-3 firmanın yükünün tek araçla nakledilmesine parsiyel nakliye denmektedir. Parsiyel nakliye hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz parsiyel taşımacılık sayfamızı inceleyiniz

Komple nakliye nedir

Komple nakliye firmaların kişilerin komple tır yada komple kamyon doldurabilecek kadar yüklerinin olupta nakledilmesine komple nakliye denir komple nakliye diğer taşıma şekillerine göre çok ucuza tekabül etmektedir eğer yükleriniz bir aracı doldurabilecek seviyedeyse muhakkak komple nakliye hizmetini kullanınız. Komple nakliye hakkında detaylı bilgi almak isterseniz komple taşımacılık sayfamızı inceleyiniz.

Nakliye ilanı