Lojistik nedir

example graphic

Lojistik kısa bir tanımla ham maddeden tüketiciye kadar bir zincirde, doğru ürünün, doğru miktarda, doğru biçimde, doğru zamanda ve doğru şekilde bulundurulmasını sağlayan faaliyetlere verilen isimdir.
Bazı yerlerde lojistik hizmetler bir bütün olarak algılanırken, bazı yerlerde de lojistik kavramı çağdaş anlamını yeni yeni kazanıyor. Ülkemizde de çeşitli kurum ve kuruluşlar lojistiğin çağdaş tanımına ulaştırma konusunda çalışmalar yapıyor.
Evimizde bulunan ürünlere uygulanan lojistik süreci vardır. Hatta günlük olarak işe gidip gelirken kullandığımız araçlar lojistiğe örnek olabilir. Lojistik çok geniş ve çeşitli bir konudur. Bu nedenle lojistik çeşitlerine göz atmamız gerekebilir. Lojistik çeşitleri sayfamızı incelemek için buraya tıklayınız.
Lojistik nedir sorusuna bir nebze olsun cevap alabildiyseniz lojistik hizmetlerimiz hakkında bilgi almak isterseniz lojistik sayfamızı incelemek için buraya tıklayınız.

Şehirlerarası lojistik yüklerimizi taşıyan araçlarımızdan bazıları

 

Şehiriçi lojistik yüklerimizi taşıyan araçlarımızdan bazıları

 

AÇIK KASA UZUN ŞASE

AÇIK KASA KISA ŞASE

KAPALI KASA UZUN ŞASE

 

Lojistik nedir kısaca

ham maddeden tüketiciye kadar bir zincirde doğru ürünün doğru miktarda doğru biçimde doğru zamanda ve doğru şekilde bulundurulmasını sağlayan faaliyetlere verilen isimdir.