FTL taşıma nedir

example graphic

FTL taşıma nedir sorusunu herkesin sorduğunu biliyoruz bu sorunun cevabını bu sayfada vermek istedik yazımızın tamamı aşşağıdaki gibidir.

FTL taşıma nedir , ftl taşıma nasıl , ftl taşıma , ftl taşıma nasıl yapılır , neden ftl taşıma gibi soruların cevaplarını sizlere sunmak istiyoruz yazımızın tamamını okuduğunuz takdirde ftl taşıma nedir sorusuna cevap bulabilirsiniz.

FTL kelimesinin tam anlamı full truck load demektir. Manası kamyon veya tırın tam kapasite doldurularak taşıması demektir komple kamyon ve komple tır hizmetlerinin ingilizce karşılığıdır. Komple taşımacılık manasına gelmektedir.

FTL Full Truck Load Tam kamyon yükü kavramı kamyonun yük kapasitesinin tam olarak doldurulduğu tek bir yükü taşıdığı nakliyatlar için kullanılır. Bunun Türkçe karşılığı komple yüktür.

Komple yük taşımacılığı, hem şoför hem nakliyat şirketi sahibi hem iş veren için oldukça rahattır. Nakliyat şirketi sahibi için bu sayede, örn. ihbar, faturalama ve yük yükleme ve indirme sırasındaki bekleme süreleri sonucunda meydana gelen ek masraflar oluşmaz. Sürücü, yükün doldurulması ve indirilmesi ve yüklenmiş yükün emniyetinin sağlanması gibi işlemler için daha az vakit harcar. İşveren için de şu avantajı beraberinde getirir: FTL, taşınacak yükü, herhangi bir aktarma yapılmadan, yükleme noktasından alıcıya doğrudan ulaştırmanın en hızlı nakliyat seçeneğini oluşturur.

FTL nin tersi LTL Less Than Truckload olarak da bilinen parsiyel yüktür. Dolu bir konteyner FCL Full Container Load olarak adlandırılır. Demiryolları taşımacılığında vagon yükü terimi kullanılır.