Tır tonaj hesaplama

example graphic

Tır tonaj hesaplama hakkında detaylı bilgiler sunmaya çalıştık aşşağıdaki yazı dizisini okumanızı rica ederiz.

Tır tonaj hesaplama , tır tonajı nasıl hesaplanır , tır kilo hesaplaması gibi bilgileri öğrenmek istediğinizi biliyoruz sizlere bu yazı dizimizde detaylıca anlatmaya çalışacağız sürekli güncellenmektedir yazı dizilerimiz.

ÖNEMLİ UYARI !

Bu sayfada paylaşılan bilgilerin tamamı internet ortamından araştırılıp öğrenilen bilgilerin sizlere iletilmesinden ibarettir yanlış olabilecek hiç bir bilgiden firmamızı sorumlu tutamazsınız sadece bilgilendirme için paylaşılmıştır yasal iş yapacağınız zaman resmi kurumlardan bilginin doğruluğunu teyit ettiriniz.

Normal tır 24 tona kadar yük atabilirsiniz. tenteli veya açık tırlar

Mega tırlara 26 tona kadar yük atabilirsiniz.

1 tır kaç ton yük almaktadır ?

Tırların maksimum 36 ila 38 ton ağırlığında yük taşıyabilmektedirler. Tırın ön kasasında önde 1 çift tek lastik, arkada dörder tane 2 çift lastik (toplam 8 Adet) ve dorsesinde de dörder tane iki çift (8 adet) lastik bulunan tırların yük taşıma kapasitesi ortalama 40 tondur.

Azami yüklü ağırlık ne demek ?

Azami yüklü ağırlık, yük taşımacılığı yapan araçların, yüklü iken kantara girdiklerinde, gelebilecekleri en yüksek ağırlıktır. Aracın kendisi ile yükün toplamı azami yüklü ağırlığı meydana getirir.

1 tır kaç euro palet alır ?

Standart Palet – TIR (Tenteli treyler) Yüklemesi
Standart palet adı verilen ve 100×120 cm ebatlarında olan paletlerden; tenteli treylere 26 adet yüklenebilmektedir. Maksimum ağırlık, her yüklemede olduğu gibi yine 22 ton olarak dikkate alınmalıdır.