Zaman taşımacılık teslim şekilleri

example graphic

Zaman taşımacılık olarak bu sayfada siz değerli müşterilerimize teslim şekilleri hakkında genel bilgilendirmeler yapacağız.

Teslim şekilleri

Zaman taşımacılık olarak firmamız ürünlerinizi işyerinize teslim eder , deponuza teslim eder , mağazanıza teslim eder , marketlere teslim eder , avm lere teslim eder , yada tercihen müşteri bizim depomuzdan teslim alır.

İŞYERİNDE TESLİM

İş yerinde teslim terimi, satıcının malları, kendi yerinde veya ismen belirlenmiş başkaca bir yerde (fabrika, depo, işyeri gibi) alıcının tasarrufuna bırakarak teslim etmesini ifade eder. EXW, satıcı açısından asgari yükümlülüğü temsil eder. FCA (Free Carrier - Taşıyıcıya masrafsız) uluslararası ticaret için daha uygunken, bu kural iç ticaret için uygundur.

TAŞIYICIYA MASRAFSIZ

Taşıyıcıya Masrafsız kuralı, satıcının malları, satıcının işyerinde veya belirlenen başka bir yerde, alıcı tarafından tayin edilen taşıyıcıya veya başka bir kişiye teslim etmesini ifade eder. 

TAŞIMA ÖDENMİŞ OLARAK

Taşıma Ödenmiş Olarak kuralı, satıcının malları kendisinin seçtiği bir taşıyıcı veya diğer bir kişiye belirlenen yerde (eğer taraflarca böyle bir yer kararlaştırılmamış ise) teslim edeceğini ve satıcının, malların belirtilen varış noktasına getirilmesi için gerekli taşıma sözleşmesini yapmak ve taşıma masraflarını ödemek zorunda olduğunu ifade eder.

BELİRLENEN YERDE TESLİM

Belirlenen Yerde Teslim kuralı, satıcının malları belirlenen varma yerinde gelen taşıma aracından boşaltmadan alıcının tasarrufuna bırakmakla teslim ettiğini ifade eder.