Kimyasal madde sektörü lojistik

Kimyasal lojistik

Zaman taşımacılık kimyasal madde sektörü lojistik hizmetleri sunmaktadır. Sürecin başından sonuna tüm lojistik ihtiyaçlarınızı çözmektedir. ibc tank , varil , bağ , paket , bidon gibi malzemelerinizin tüm sevkiyat süreçlerini takip ediyoruz raporluyoruz size günlük iletiyoruz.

 

Kimyasal madde lojistik hizmetleri konusunda uzman ekibimizle görüşmek için 0551 178 16 06 arayabilirsiniz.

  • Depolama
  • Dağıtım yönetimi
  • Sevkiyat yönetimi
  • Organizasyon hizmetleri

Kimyasal madde taşımacılığı lojistik hizmetler arasında verilen en çok önem arz eden hizmetlerden biridir. Aynı zamanda tehlikeli madde taşımacılığının bir alt kolu olan kimyasal madde taşımacılığında hedef canlı varlıklar ve çevre zarar görmeden taşıma işleminin gerçekleşmesidir. Kimyasal madde taşımacılığı yapan araçlar özel araçlardır. Bunlar Avrupa standartlarında olan ve yanıcılı normlar ile donatılmış araçlardır. Kimyasal madde taşıyan araçlarda çalışan personel ise ADR ve SCR 5 belgeli, aynı zamanda kimyasallar ve taşımacılık ile ilgili özel eğitim almış kişilerdir.

Kimyasal maddeler açıkta bulunduklarında insan canı ve doğa için büyük tehlikeler arz etmektedir. Bunların mutlaka uygun saklama koşullarında muhafaza edilmeleri gerekir. İnsan ve doğa ile direk temas ettiklerinde ölümcül sonuçlara kadar yol açabilir. Bu nedenle bir yerden başka bir yere sevkleri esnasında da aynı özenle korunuyor olması hayati önem taşımaktadır. Kimyasal madde taşımacılığı yapan firmanın bu bilince sahip olması ve güvenle hizmet etmesi gerekir. Bu nedenle uzman ve deneyimli firmalar ile kimyasal madde taşımacılığının yapılması gerekmektedir.

Lojistik firmalarında verilen her türlü hizmet işin gerekliliği doğrultusunda farklı bir donanım ve bilgi gerektirmektedir. Bu nedenledir ki, taşımacılık anlamında yeterli deneyime sahip olup aynı zamanda taşıdıkları kimyasallar ile ilgili detaylı bilgiye sahip olan ve bunların eğitimlerini eksiksiz bir şekilde tüm personeline veren lojistik firmaları ile çalışmak en doğrusudur. Profesyonel olarak hizmet veren firmalar, her zaman en doğru tercih olacaktır.